WordPress Nedir ?

Domain Nedir ?
Domain (Alan Adı) Nedir ?
Temmuz 31, 2019
Wordpress Nedir ?

WordPress Nedir ?

Uzun açıklaması “Content Management System”, kısacası CMS olan Türkçe karşılığı da “İçerik Yönetim Sistemi”  PHP ile yazılmış ve MySQL ile beslenmiştir. Yayınlandığı ilk zamanlarda sadece blog siteleri için kullanılsa da kısa bir süre sonra istediğiniz her amaca uygun her şekile getirebileceğiniz bir yapıya dönüşmüştür. Hem kişisel hemde kurumsal veya daha profesyonel projelerde kolaylıkla kullanılabilir hala gelmiştir. Yapılan araştırmalarda dünya üzerinde 1 milyondan fazla web sayfası WordPress altyapısı kullanılmaktadır.

Özellikle sayfa açılış hızları ve çok kolay, hızlı şekilde Google üzerinde index almaları kullanımın yaygınlaşmasında ve hala tercih edilmesinde en önemli sebeptir. Kolay yönetici paneli arayüzü, amatör kullanıcılara kadar hitap etmektedir. WordPress ücretsizdir. Fakat sistem üzerine alabileceğiniz eklentiler veya temalar ücretli veya ücretsiz olmak üzere değişmektedir.

WordPress Ne İşe Yarar ?

Genel olarak web sitesi kurmak için kullanılan bu hazır sistem özelleştirecek olursak blog siteleri, firma siteleri veya aklınıza gelebilecek herhangi bir web sitesi için altyapı olarak kullanılabilir. Hatta son zamanlarda e-ticaret siteleri de WordPress altyapısını güvenle kullanmaktadır. Kısaca WordPress ile yapabileceklerinizin web sitesi anlamında çok fazla sınırı bulunmamaktadır.

WordPress İle Neler Yapabilirim ?

Bir önceki paragrafta yazan her alanda bir web sayfası açabilirsiniz. Kurulum işlemleri biraz karmaşık olsa da devamında kullanımı aşırı kolaydır. Özelikle statik yapıda olmadıkları için kurumsal web tasarımlarında yenilenen hizmetler, haberler, konum değişkenlikleri ve aktiviteleri eklemek bir kaç tık kadar kolaydır. Bu konuda en düşük paketimiz olan Silver Paket’te dahi sınırsız haber ve hizmet girişi sunuyoruz. Ve bunları eklemek aşırı derecede kolay bir panelden yapılıyor. Aynı zamanda eğitimini de veriyoruz.

WordPress’te GWT Neler Yapar ?

WordPress aşırı kolay bir sistem olduğu gibi çok ciddi derecede uzmanlık gerektiren yerleri de vardır. Örn. tema kurulumu, eklenti kurulumu veya SEO ayarlarının yapılması gibi işlemler giriş seviyesinde kullanıcılar için biraz fazladır. Haricen bu konularda yardım verdiğimiz gibi yaptığımız web sayfalarında da WordPress altyapısını kullanabiliyoruz. Eğer bu tarz bir işleme ihtiyacınız varsa iletişim kısmından bize form doldurarak ulaşabilirsiniz.

 

 

 

Müşteri Paneli